çg
Soru Sahibi
13 Ocak 2021 22:08

hipermetrop ve astigmat ve lazer

merhaba ben 20 yaşındayım doğduğumda iki gözümde şaşılık vardı ve hipermetroptum 3 yasında iki gözümden de şalılık ameliyatı oldum sonra gözlük taktım 6 derece hipermetroptum 6-7 yaslarıma kadar düzenli kapama yaptık her iki gözümde de tembellik vardı çünkü 15 yasım da tekrar sol gözümden sasılık ameliyatı oldum sonra gözlerim 7 derece oldu simdi 20 yasındayım gözlerim 7.5 olmus sağ gözümde biraz tembellik var ara ara gözlerim kayıyor özellikle uzaga bakarken astigmatımda var -3 ve 21d yazıyo digeri -*** *** ** d hangi astigmat çesidi oldugumu bilmiyorum bu söyledigim numaraların hepsi damlalı ölçüm degerleri sorum su lazer olabilirmiyim ? ve hangi astigmat çesidi var bende ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ahmet Baş
Göz Hastalıkları

muayene ememiz gerekıyor astıgmatta var laser astigmatıda alıyor selamlar

17 Mayıs 2021 09:31