ah
Soru Sahibi
14 Ekim 2020 21:04

hidrosel ameliyatı

Merhaba 4 yaşındaki oglum sag testısınden hidrosel ameliyatı oldu 10 gün önce . Ultrason cektırdim ve sag tarafta hidrosel oldugu soylendi bizde cok gec kalmadan özel bi hastanede hemen operasyonu yapıldı. Birde hafıf duzeyde hipospadiası vardı onun içinde normal sunnet yapıldı. Ameliyattan hemen sonra sol testiside sismeye basladı . Bu durumu yeni ameliyat olduguna bagladı doktorumuz ama bu bizi rahatlatmadı . Ameliyat olan testisinden suan daha fazla siş durumda bu normal mi ? ( elledigimizde içi dolu su var ve gergin vazıyette ) Ultrasyonda ve doktorun daha onceki muayene bulgularında sol testısınde herhangi bir sorun yoktu .Acaba bu neden olmuş olabilir.?Cevabınız için şimdiden tesekkur ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Güngör
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun, ameliyat yapan hekim ile konuşursanız mutlaka açıklamasını yapacaktır tabiki,hidrosel ameliyatlarında eğer bağlantılı ise ameliyat sonrası diğer taraftaki görülmeyen hidrosel basıncın yer değişmesiyle görünür hale gelmiştir, yani yapılan ameliyatla ilgisi yoktur var olan ve görünmeyen hidrosel görünür hale gelmiştir , ameliyat sonrası da torbada şişlik olur ve zamanla da geçer takip etmek gerekir , doktorunuzun talimatlarına uymanız gerekir , çok geçmiş olsun

16 Ekim 2020 12:01
ah
Soru Sahibi

Cevabınız için cok tesekkur ederim kolay gelsin

16 Ekim 2020 18:04
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Güngör
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Rica ederim

23 Ekim 2020 12:58