8 Haziran 2021 22:46

Balanit ve sünnet

Hocam merhaba.27 aylık bir oğlum var.besin alerjisi olan bir bebekti bu yüzden alerji doktoru küçükken sünneti önermedi.6 yaş sonrasını beklememizi tavsiye etti.psikolojik acidanda daha iyi olacağını söylemişti. Fakat oğlumda balanit oluştu.cocuk doktoru iltihap dağıldıktan sonra sünneti önerdi.bu durumda 6 yaşı beklememizin bır sakıncası olurmu?birde yaşça buyukler sünnet derisini sıyırıp oradaki pisliği temizlemenin sünneti geciktirecegini söylüyor böyle biseyin asli varmı? Cevap verirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin

2 cevap
Cevaplar (2)
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Güngör
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Merhabalar, Balanit dediğimiz Sünnet derisi iltihap durumlarında en kısa sürede Sünnet yapmak gerekir tekrarlanmaması için , geriye çekip temizlemek doğru değil sorun varsa Sünnet yapmak gerekir emin ellerde , çok geçmiş olsun

22 Haziran 2021 12:08
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam

27 Temmuz 2021 01:51
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Güngör
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Merhabalar , balanit geçiren bir çocukda hastalığın tekrarlanmaması için Sünnet olması şart , kesin çözüm olur , geriye sıyırmak doğru değil ,

27 Temmuz 2021 11:48