at
Soru Sahibi
5 Aralık 2015 23:55

Henoch Schönline Hastalığı

hocam iyi geceler vaskülit teşhisi konuldu fakat 2 haftadır ilaç tedavisine başlanmadı diz altlarımda benekler olusuyor kendılıgınden gecıyor bi zaman sonra eklem tutulumu ile birlikte tekrar cıkıyor beyne sıcramasından cok korkuyorum benı nasıl yonlendırırsınız nereye gıtmem gerek ? kan degerlerım normal bozuk olan tahlıller bunlardır gorup yazarsanız cok mutlu olurum ANTI-ds DNA (ELISA) <10 IU/mL NEGATIF ACA IgM <2 PL- U/mL NEGATIF COMPLEMAN 3 (C3) *** *** ** COMPLEMAN 4 (C4) 32.00 Protein * Eser Lökosit Esteraz * Eser Bilirubin * +++ Negatif

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu vaskülitin beyninize sıçraması gibi bir riski yok merak etmeyin. Tedaviye başlamak için alınan bir biyopsi varsa onun sonucu bekleniyor olabilir. Bir doktor kontrolündeyseniz içiniz rahat olabilir. Çünkü bu vaskülitin tedavisi mümkündür, içiniz rahat olsun...

23 Aralık 2015 12:51