A
Soru Sahibi
11 Aralık 2012 19:05

Hemen yoruluyorum

Merhaba benim adım Ayhan bu sene 13 yaşına girceğim ve babam çok fazla sigara içiyor bende onun yanında kaldığım için arkadaşlarımdan çok çabuk yoruluyorum ve geride kalıyorum nasıl bir çözüm bulabilrsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, babana sigara içmemesi konusunda herhangi bir yaptırım uygulayamayız tabiki. Ancak eminim bir yetişkin olarak o da zararlarını en az senin kadar biliyordur. Senin yapabileceğin tek şey o sigara içtiği zamanlarda onun yanında bulunmamaya çalışmak olur sanırım. Aktif olarak sigara içmesen bile sigara içilen ortamlarda o kirli havayı soluduğun için sen de zarar görüyorsun. Ancak çabuk yorulmanın altında yatan başka nedenler olabilir. B vitamini eksikliği, tiroit hormonlarındaki dengesizlik gibi bazı fizyolojik etkenler de buna sebep olabilir. Bir dahiliye uzmanına görünüp bu sorununu danışmanı öneriyorum. Sevgiler...

11 Aralık 2012 22:42