td
Soru Sahibi
3 Eylül 2014 14:26

Hava etkenli Alerjik reaksiyon diye bir şey varmıdır?

Merhaba Alper Bey , 2-3 gündür devam eden alerjik olarak düşündüğüm bir durum içerisindeyim. Şöyle ki; Boğazım da yutkunurken bile bir ağrı var , tıpkı boğaz şişmesinde olduğu gibi ayrıca burun akıntısı ve gözlerimde yanma sık sık sulanma var. İnternet üzerinden bi baktım alerji belirtileri olarak yazılmış .Sizce nedir? (Aşağıya bulduğum kaynaktaki bilgiyi ekliyorum) Şimdiden teşekkür ederim ... Hava Kaynaklı Alerji Belirtileri Hava kaynaklı alerjenler; polenler, kalıplar, toz akarları, hayvan tüyleri ve kimyasallardır. Hava kaynaklı alerjiler, genelde 10 yaşında gelişir, erken yirmili yaşlarda zirveye ulaşır ve 40 ile 60 yaşları arasında kaybolmaya başlar. Belirtileri ise şunlardır: 1)Hapşırma 2)Burunda kaşıntı ve / veya boğaz 3)Burun tıkanıklığı 4)Öksürük 5)Gözde kızarma, yanma, kaşıntı, sulanma (alerjik konjonktivit)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Döventaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Haklısınız, allerjiye benziyor. Ama yine de önce kulak burun boğaz muayenenizi yaptırın. Saygılar

3 Eylül 2014 19:15