SS
Soru Sahibi
3 Nisan 2014 10:11

hamileliğin ilkayları uçak yolculuğu

Hocam mrb. daha önce 32 haftalık doğum yaptım preeklemsi nedeniyle.su an cocugum 4 yasında. şimdi ise 2. gebeliğimi yaşıyorum ve 4 günlük bir yurtdışı planım vardı. ucakla ankara ve aktarmalı roma yaklaşık4 saat sürecek ucak yolculugu olacak ve hamileliğimin 10. haftasına denk geliyor. bu seyahat ve ucak yolculugu bebeğe zarar verir mi.gebeliğin ilk ayları bu şekilde ucak yolculugu yapılır mı? cok tesekkür ederim.iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Müjde Koyuncu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Geçmiş olsun.Genel olarak hamileliğin ilk 16 haftasında yolculuk önerilmez

29 Nisan 2014 15:55