YM
Soru Sahibi
5 Eylül 2017 18:23

Göz damarı sorunu

Merhabalar Sayın Karslıoğlu, Gözümde damar çatlaması olmuştu bundan 2 sene önce, mikrop da kaptı enfeksyon oluştu tedavi oldum. Bir sene önce yine daha ufak çaplı bir damar çatlaması oldu, ama ilaç kullanmadım geçti. Birinci ve ikinci defada da cam temizlemek için kullanmış olduğum kimyasal ile olan temastan sonra oluştu. Sonrasında o temizlik malzemesini kullanmadım. Fakat geçen gün unutup yeniden kullandım ve yine damar çatlaması oldu. Bu bir tesadüf müdür, yoksa o kimyasaldan mı oluşmuş oluyor. Bu konudaki yorumunuz ne olur. Dönüş yapma imkanınız olursa sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Damar çatlaması ile tam olarak neyi ifade ediyorsunuz ? Gözlerinizde kanama mı oluyor? Dışardan bakınca gözle görülen bir şey var mı? Detaylı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

19 Kasım 2017 20:08
YM
Soru Sahibi

Merhabalar Sayın Karslıoğlu, .Evet, gözümün içinde çok net bir şekilde aniden kan belirtiyor, birkaç gün zarfında da kendiliğinden azar azar sıyrılıp yok oluyor. Damar çatlaması dedim zira muayene olduğumda bu tabiri kullanmışlar idi. Doktorlardan biri ,damarların zayıf olduğundan, ağır fiziki iş sonucu oluştuğunu ifade etmişti. Yeniden oluşmaması için kimyasalları saymaz isem başka ne gibi tedbirler almam gerekiyor ? İlginize şimdiden teşekkür ederim .

21 Kasım 2017 17:46

Birkaç defa tekrarladı ise bir dahiliye uzmanının kan ve damar yönünden değerlendirmesi uygun olur.

22 Kasım 2017 09:07