ŞF
Soru Sahibi
29 Nisan 2022 22:51

Göğüste yanma

Merhaba hocam halsızlık çarpıntı sol göğüste ağrı ile dahiliye ye gittim kan testi ekg bakıldı anemi çıktı. Kan ilacı feramat verdi doktor kullandım hap bitince kontrole gittim aynı ilacı yine verdi doktor kullamaya devam ettim sol göğsümde yanma yaptı acile gttim ekg çekildi kana bakıldı temiz çıktı galviks şurubu verdi doktor kullandım bırakınca tekrar yanma devam etti kendi doktoruma tekrar gttim röntgene bakıldı temiz çıktı demir hapindan olabileceğini söyledi doktor antepsin magcar panocer verdi kullanmam için demir hapını bırak dedi hapı bıraktım ilaçları üç gün kullandım yanma geçti ama göğsümde ağrı yapdi ilaçları bıraktım halada ağrı var sol göğsümde batma oldu yemek yerken de tuhaf bir şey oluyor sol göğsümde midemde ağrı da olmuyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşen Bayraç
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Fatma hanım. Öncelikle bu platformun bilgilendirme amaçlı olduğunu, yazıların teşhis veya tedavi yerine geçmeyeceğini belirtmek isterim. Şayet demir ilacının tolerasyonu ile ilgili bir sindirim ve mide problemi yaşadıysanız, dahiliye doktorunuz uygun görürse demir takviyesi için hap şeklinde yutulan formların dışındaki formları size önerebilir. Demir eksikliğinin altında yatan sebep mide veya sindirim sistemi problemi ise de sizi ileri tetkik için gastroentroloji bölümüne yönlendirmek isteyebilir. Tabi ki bunları muayenenizi, detaylı anamnez ve aile öyküsünü, tetkiklerinizi inceleyerek karar verecektir. Sol göğüs bölgesinde ağrı ile ilgili doktorunuzla istişare edin gerekirse ileri tetkik için spesifik branşlara ( örneğin kardiyoloji/göğüs hastalıkları gibi) yönlendirmek isteyebilir. Sağlıklı günler dilerim. Sevgiler..

1 Mayıs 2022 21:35