AB
Soru Sahibi
10 Şubat 2015 14:26

Göğüs hastalığı yaşıyor olabilir miyim?

Hasan Hüseyin Hocam merhaba, Yaklaşık 1 haftadır göğsümde bir ağrı var. Öncelikle belirtmek isterim ki sigara kullanmıyorum. Zaman zaman sol kolumu uyuşturan, zaman zaman sırtıma vuran bir ağrı bu. Herhangi bir öksürük falan yok ancak arada nefes almakta zorlandığımı hissediyorum yani ağzımdan da destek alıyorum nefes alırken. Bu arada burnum net açık değil, hafif tıkanıklık var o sebeple mi bilmiyorum nefes darlığı. Her neyse hocam ben dün acaba kalp krizi mi ya da kalbimde bir sorun mu var diye kardiyologa gittim. Doktor Bey önce ekg çektirdi sonra da muayene ederken bir aletle kalbime baktı işte. Aort kökü tarzı 4-5 tane tıbbi terimin büyüklüklerini söyledi ve 30 saniye sonra kalbinizde herhangi bir sorun yok dedi. Dün gece göğsümün ortasına giren inanılmaz ağrı ile çok korktum. Göğsümün ortasında ve aynı yerin tam sırt kısmında sanki bıçak saklanır gibi bir ağrı oldu. Uyumak zorunda kaldım, şu an herhangi bir sorun yok ama yaklaşık 8-10 gündür aralıklarla kalbimi, göğsümü ve kol altıma yakın tarafların ağrısı sebebiyle huzursuzum. Dün gece yemek yedim bilmiyorum onun gazı mı göğsümü sıkıştırdı ama sizden bu konuda tanı için nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Belki tıpta böyle bir hastalık yok tamamen psikolojik şeyler onu da bilmiyorum o sebeple sizin gibi bir uzmandan yardım istiyorum Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Siteye uzun süredir girmemiştim. Soruyu yeni gördüm. Şikayetiniz çözülmüştür tahmin ederim. Şimdi sorunuz varsa cevaplayabilirim. iyi günler dilerim.

6 Temmuz 2015 15:51