DR
Soru Sahibi
24 Ağustos 2021 10:54

genetik test sonucu

Merhaba Tahsin bey,Şubat ayında eşimle genetik test vermiştik, eşimin sperm ileri harekette sorun vardı,bende pcos vardı,hiç gebelik olmamıştı,doktor genetik istedi ama çıkana dek beklemeyelim istersen dedi ve aşılama tedavisi görüp tek yumurta ile hamile kaldım şükürler olsun şuan 25 haftalık hamileyim.Hamileligim boyunca çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım, bebeğimin ve benim tüm tahlil ve tetkikleri hep güzel temiz çıktı . Ancak bugün Şubat ayından bu yana dek ilkkez üni hastanesinden arandım,eşimin genetik sonucu normal çıkmış ama benim sonucunda hata vs olmuş tekrar tahlil vermemi istediler anlamadım bende korktum hastaneye gittim alelacele.tahlil verdim istedikleri diğer sonucum çıkmıştı onu aldım size şimdi yazıyorum bakabilir misiniz ? Factor V H1299R NORMAL , Factor v (Leiden) G1691A NORMAL , MTHFR C677T NORMAL , PAI-1 (5G/4G) HETEROZİGOT , Factor II G*** *** **A(Prothrombin) NORMAL, MTHFR A1298C HOMOZİGOT diye geçiyor lütfen bana cevap yazarsanız çok mutlu olurum ,bu zamana dek bir ilaç vs kullanmadım kan değerlerim dahil vitamine bile doktor gerek görmedi sonuçlarım gebelik için iyi diye

1 cevap
Cevaplar (1)

Gebeliğinizde coraspin kullanmanız yeterli, ancak bu panelin daha genişine de bakılması lazım. Geçmiş olsun

17 Eylül 2021 12:25