DE
Soru Sahibi
11 Ocak 2021 13:32

Genetik Kan Testi

Hocam merhaba 28 yaşında erkek bir hastayım. Sol gözümde retinal ven tıkanıklığı oldu. Genetik Kan testi yaptırdım. Faktör 5; homozigot. Faktör 2; Normal. Faktör XIII; Heterozigot. Mthfr (a1298c) ;Heterozigot. Pai-1 (4g/5g); 4g/5g. Mthfr (c677t) ; Normal. Bu sonuçların değerlendirmesi nasıldır acaba hocam. Çok sıkıntılı bir durum mu ilaçla düzelir mi. Tıkalı olan damar açılır mı. Lütfen cevaplarsanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu sonuçlar retinal ven tıkanıklığı sebebini açıklar nitelikte, Göz doktorunuz bu test sonucunuzu da göz önünde bulundurarak tedavinizi kan sulandırıcı ajan kullanarak planlayacaktır. Dr Volkan Baltacı

8 Ağustos 2021 13:49