İS
Soru Sahibi
16 Nisan 2018 15:11

Genetal sigil

Nişanlım da genital siğil çıktı simir testi smear testi HPV testi yaptırdım temiz çıktı Başka bir şey yaptırmama gerek var mı?

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba, HPV kadınlarda %10 oranında rahim ağzı kanserine neden olmaktadır. Bu yüzden mutlaka HPV için aşılanmanız, cinsel ilişki esnasında prezervatif, spermisid jel vb kullanarak korunmanız ve yılda en az 1 kez (ya da sizi takip edecek kadın hastalıkları ve doğum uzman doktorunuzun önerdiği sürelerde) smear testi ile kontrol altında kalmanız gerekmektedir. Sağlıklı günler dileklerimle...

16 Nisan 2018 15:56
İS
Soru Sahibi

HPV aşısının Ankara'da nerede yaptırabilirim

19 Nisan 2018 11:56

Merhaba, Kadın Doğum doktorunuzun önereceği HPV aşısını eczanelerden alabilirsiniz.

20 Nisan 2018 08:51

Merhaba, Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorunuzun önereceği HPV aşısını eczanelerden alabilirsiniz. Kendi Aile Hekimliğinizde, devlet, özel veya üniversite hastanelerinde, özel tıp merkezlerinde yaptırabilirsiniz.

20 Nisan 2018 08:54