BB
Soru Sahibi
25 Haziran 2022 22:12

GEÇMEYEN BAŞ DÖNMESİ, KULAK ÇINLAMASI VE HALSİZLİK

Merhaba hocam. 28 yaşında erkek bireyim. 3 Mart 2022 tarihinde lavabodayken enseme ve boynuma ömrümde daha önce hiç rastlamadığım çok ama çok şiddetli bir ağrı girdi. O andan itibaren baş dönmem, kulak çınlamam ve halsizliğim başladı ve hiç geçmedi. Bu dönemde gerekli kan testleri(Hemogram, Demir, Ferritin, Vitamin B12) yaptırdım. Beyin BT, Beyin MR çektirdim. B12 düşük çıktı ama iğne tedavileriyle o da yükseldi. Diğer tetkiklerimin hepsi temiz çıktı. Ve vertigo için Betaserc 24 mg kullanmaya başladım. Ancak maalesef şikayetlerimde hiç azalma olmadı. Hatta hemşirelik yapıyordum. Bu durumum yüzünden işimi bırakmak zorunda kaldım. Sosyal hayatım bitti. Bu durum psikolojimi de mahvetti. Ben bu halimin sebebini o başıma giren şiddetli ağrı sebebiyle olduğunu düşünüyorum ama kesin bir sebep maalesef bulunamadı. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Buğrahan bey gecmis olsun, Baş donmesi sikayetleri varsa denge sistemi incelenmeli o bolge ile ilgili tetkikler yapilmali. Yukarida yazdiklariniz icinde yok.

25 Haziran 2022 22:47