KN
Soru Sahibi
14 Eylül 2021 14:54

Gaita gizli kan pozitif kan değeri

Hocam merhabalar bir ay önce siyah dışkılama sonucu acile gitmiştim kan değerim epey bir düşük çıkmıştı ve gaita gizli kan da pozitif çıkmıştı. endoskopi oldum gastrit çıktı. doktorum siyah dışkı üst sindirim sisteminden dolayı olur dediği için ve yaşımdan dolayı kolonoskopi önermedi yaşımda bu arada 24 ve kadınım hocam 1 ay kan tedavisi gördüm sonuclarım asagıdaki gibidir sizce kolonoskopi yaptırmam gerekir mi ve dıskı testini bidaha ne zaman tekrarlamalıyım ayrıca kan tedavisine devam etmelimiyim yoksa yeterlimidir yorumlayabilirseniz çok sevinirim hocam; Mcv:80-95 aralık olması gerekirken benim 77 Mch: 25-34 aralıgında olması gerekirken benim 24.7 Rdw-cv: *** *** ** aralıgında olması gerekirken benim 21.5

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Emel Üçgül
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun bir endoskopik kolonoskopi gerekir. Gastrointestinal kanama bu değerleri yapar. Mutlaka gidinGeçmiş olsun eğer bunları yaptırdıysanız tekrar bana yazabilirsiniz teşekkür ederim

8 Ekim 2021 09:39