yh
Soru Sahibi
25 Ekim 2021 17:18

Fmf hastalıği

Hocam merhaba 5 yaşında kızım var 2 senedir hiç bir ilaça cvp vermeyen kronik kabızlığı var ve ara ara karın ağrısı siddetli oluyordu son 5 6 aydır sebebsiz ateşlenmeleri crp değeri 50 lere kadar cıkıyor ilk gün karın ağrısı oluyo ayak ağrısı yaşaması gibi sıkayetleri var ama hiç bir tedevi uygulamadan 3 günün sonunda kendiliğinden geçiyor crp si düşuyor ailemizde fmf olan kimse yok bizde olmasada kızımızda olabilirmi ? Remotoloji doktoru ilaca başlaması gerek dedi gerçekten gerekirmi fmf olabilirmi birde olursa ne ilaç kullanması gerekir

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metin Işık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

bu tipik FMF kolşisin yani çiğdem tozu ile tam düzelir korkulacak bir hastalık değildir.

18 Kasım 2021 08:04