DS
Soru Sahibi
15 Nisan 2014 22:16

ferritin seviyesi 4.8, tedavi gerekir mi

merhaba doktor bey, 28 yaşında bir bayanım ve evliyim. halsizlik ve göz altlarında renk koyulaşması nedeniyle aile hekimliğine muayene oldum, yapılan kan tahlillerinde ferritin 4.8, kolesterol 208, HDL kolesterol 87, kreatinin 0.47 olarak ölçüldü. bebek düşündüğümüz için 6 aydır folik asit kullanıyorum. sanırım demir düzeyi normalin çok altında ancak herhangi bir tedavi başlanmadı, doktorum dengeli beslenme ile normale dönebilir, çok önemli değil dedi. ancak halsizliğim devam ediyor ve genelde üşüyorum. bunun sebebi araştırılıp tedaviye başlanmalı mıdır? dahiliye uzmanına muayene olmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Selami Koçak Toprak
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Geçmiş olsun. Hematoloji uzmanına muayene olmanızı öneririm. Hb düzeyiniz nedir? Demir başlanması uygun olabilir.

15 Nisan 2014 22:27