öm
Soru Sahibi
8 Aralık 2015 15:39

evcilik oynarken

iyi günler emine hanım 5,5 yaşında bir kız annesiyim kızım bu sıralar evcilik oyununa merak saldı günün büyük kısmını evcilik oynuyarak geçiriyor bende hergün onunla oynuyorum. oynarken birşey dikkatimi çekti hep onun evine misafirliğe gitmemi istiyor kızımı alıp ona gidiyorum onun kızı benim çocuğumu önemsemiyor. arabası yada yunusu falan oluyor bana dıyorkı de ki 'aaa cok guzel 'falan de diyor diyorum sonra kendı bınıyor benım kızımı bındırmıyor kızım yunusu sevmek ıstıyor sevdırmıyor sevme sana dokundurmaz kızar dıyor sonra annesınden ızın alıyor bakkala falan gıdıyor benım kızımı almıyor sonra odasına gıdıyor kızımı almıyor :) anlıyacagınız benım kızıma o yokmuş gibi davranıyor :)) bir iki üç bişey demedim bugün evcilik oynuyalım dedım ama busefer sen bana gelıceksın dedım pek begenmedı bu teklıfı ama tamam dedı sonra bıze gelırken arabasınıda aldı bende kızıma yunusu aldım ıstemedı sadece onun bıseyı olsun ıstıyor sanırım :( onun oyunda bana davrandıgı gıbı ben de ona davrandım cok kotu hıssettı kendını aslında yaptıklarının kotu oldugunun farkında ne bılıyım bakkala gıttım onun kızını almadım odama gıttım yunusa bındım sen bınme dedım :)) tabı uzuldu küstü sonra annecım ne hıssedıyorsun dedım hıcbısey demedı acaba bunun altında yatan duygu nedir? kızımla iletişimimiz iyi birbirimizi seven sayan anne kızız ama bilemiyorum hata nerde? arkadaşı yok genelde evdeyiz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Muradiye hn. Kızınız anaokuluna gitmiyorsa mutlaka gönderin. Paylaşma başkalarının duygularını anlama empati gücü daha iyi gelişir. Yansıtma yöntemini uygulamışsınız ama bu yaşta pek etkili olmaz ona açıkça yaptığı şeyin doğru olmadığını anlatın sizin ysptıklarınuzdan anlam çıkarmasını beklemeyin sevgiler ☺

20 Aralık 2015 20:40