ÖM
Soru Sahibi
15 Ekim 2016 15:15

Eski halime gelebilimiyim

Hocam 4 ay önce hemoroid amaliyati oldum ve 1ay sonra anal apse yapmis dediler apse amaliyati oldum şuan hocam anal fistül ve anal apse oldugunu söylüyorlar ben şuan askerim ve 20 gün sonra Gaziantep geliyorum kismet olursa hocam ve bende hiç duzelmicekmis korkusu var hocam bide amaliyat sonrası tekrarlama ve dışkı tutamama korkusu var beni aydinlatabilirmisiniz hocam doktorun söylediği saat 3 yönünde anal apse saat 9 periyodunda anal fistül var hocam inşallah gelip muyanemide olucm hocam saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Anal apse varsa bunun tedavisi acildir. Anal fistül ise zaman içerisinde, bir plan dahilinde cerrahi girişim ile tedavi edilebilir. Hiç düzelmeme, tekrarlama ve dışkı tutamama riski vardır. En deneyimli cerrahların müdahalelerinde bu riskler en az düzeyde olabilir. Sağlıcakla kalın.

21 Ekim 2016 16:53