SB
Soru Sahibi
25 Şubat 2015 02:07

eşim için ne yapmalıyım?

merhaba serhat bey. eşim yaklaşık1.5 yıldır citoles kullanıyor. kaygı prob. ve mükemmelliyetçilik teşhisi konuldu. son zamanlarda geceleri altını ıslatma problemi yaşamaya başladı o bundan rahatsız değil problem gibi görmuyor ama ben endişeleniyorum.bir sorunun başlangıcıysa önelem alma taraftarıyım size danışmak istedim bilgilendirrseniz sevınırım.ilaca başlamadan önce 1 kez oolmuştu başladıktan sonra sıklaşmaya başladı (4 kez oldu)ilacın yan etkisi mi? psikolojik mi yoksa fizyolojik prob. olabılı rmı?

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi günler Berna Hanım; uykuda idrar kaçırma citolesin bilinen bir yan etkisi değildir. Kaldı ki bu ilaçtan önce de aynı durum yaşanmış. İlk etapta sorgulanması gereken bu uykuda idrar kaçırmaların olduğu geceler aşırı sıvı tüketiminin veya yüksek doz alkol kullanımının olup olmadığı. Eğer bu durumlar söz konusu değilse epilepsi (sara) nöbetinin araştırılması açısından EEG tetkiki öneririm. Sağlıklı günler dileklerimle saygılarımı sunarım...

26 Şubat 2015 12:35
SB
Soru Sahibi

teşekkür ederim . fakat bir konuya değinmek istiyorum epilepsi olması için nöbet geçirme durumu olması lazım dıye bılıyorum . öyle durumlar söz konusu değil . gözlemledim ; idrar kaçırdığı günler sıvı tüketimi normal derecede olduğu günler ve alkol kullanmıyor zaten .

5 Mart 2015 01:11

İyi günler Berna Hanım; bu durumda eşinizin bir üroloji uzmanı tarafından muayene edilmesi uygun olacaktır. Saygılarımla...

6 Mart 2015 17:51