lb
Soru Sahibi
2 Nisan 2019 01:18

erimiş turşu

benim evde yaptiğım birçok turşu var.ama bazıları erimiş yapida.elleyince çabucak parçalanıyor.bu turşunun sadece suyunu içsem bir zararı olur mu sağlik için?ben internette okudum.tuzu az olursa turşu yumuşak olur ve zararli bakteriler oluşur diye yazıyor.ben yaptığım her turşuyaaynı oranda tuz koyuyorum ama bazıları erimiş oluyor.turşunun renginde,kokusunda,tadında bir sorun yok.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Eğer turşu suyunuz beyaz yada bakırımsı bir renk aldıysa bu turşunun bozulduğu anlamına gelir. Bu sebepten suyununda içilmemesi önerilir.

17 Nisan 2019 12:08