SB
Soru Sahibi
16 Şubat 2019 12:32

Epilepsi için kalıcı bir tedavi mümkün müdür

Selamün aleyküm. Dört yıl önce epilepsi teşhisi kondu. Şuan ilaç kullanıyorum ama alternatif tıp ile muane olmak istiyorum. Bu konuda bir tedavi yönteminiz var mıdır yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasemin Polat Ünaltekin
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Halk arasında "sara hastalığı" olarak da bilinen epilepsi, kısa süreli beyin fonksiyon bozukluğuna bağlıdır ve beyin hücrelerinde geçici anormal elektrik yayılması sonucu ortaya çıkar. Epilepsi, dünya nüfusunun yaklaşık %1'ini etkileyen bir hastalıktır. Hastalık, erkek ve kadınlarda ırk ayrımı olmaksızın eşit olarak görülmektedir. Epilepsi nöbetleri herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir ama sıklıkla en gençler ile en yaşlılar etkilenir. Tedavi amacıyla antiepileptik ilaçlar kullanılır. İlaç tedavisinden fayda görmeyen hastalarda cerrahi yöntemler ve Vagal Sinir Stimulasyonu yani halk arasında bilinen ismi ile pil tedavisi nöbetleri kontrol altına almak için kullanılabilir . Tamamlayıcı Tıp alanından değerlendirmek gerekirse; tıpkı Vagal Sinir Stimulasyonu tedavisindeki mantıkla vagus sinirine giden uyarıyı azaltmak gerekirki epilepsi nöbetleri azalsın diye düşünülür. leaky gut yani sızdıran bağırsak rahatsızlığınız için diyet + vitamin destekleri , stres yönetimi için hipnoz , genel vücut iyiliği için akupunktur kullanılabilir . Şifanız daim olsun ...

17 Şubat 2019 21:18