YA
Soru Sahibi
29 Kasım 2017 15:00

Embriyo genetik bozukluk

Hocam merhaba, bizim sağlıklı bir oğlumuz var. İkinci çocuk için geç karar verince zaman kaybetmemek adına ,kardesiminde tüp bebek merkezinde çalışması sebebi ile tüp bebek denedik. En sağlıklı embriyonun transfer edilebilmesi için pgt önerdiler kabul ettik. Oluşan 7 embriyonun tamamı genetik hastalikli çıktı bazısı trizomi 13 bazısı 21 Bazısı turner. Eşimin ve benim karyotip analizimiz temiz çıktı. Çok kafamız karışık bizde bir sorun yoksa embriyoları tamamının hasta olması nasıl mümkün olabilir? Tekrar denememizi önerir misiniz yoksa yüksek ihtimalle embriyolar yine hasta mı çıkar. Yaslarimiz 33,Tesekkur ederiz

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nurettin Türktekin
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tekrarlayan denemelerde normal embriyo yakalama şansı 25% Pes etmeyin

4 Aralık 2017 03:02