Üİ
Soru Sahibi
22 Kasım 2018 12:08

ellerde üşüme ve yanma

Hocam merhaba, benim uzun zamandır (2-3 senedir) geçmeyen her iki dizde yanma ve ağrı, her iki elde ,bilekten parmaklara kadar olan üşüme ve yanma var. Herhangi bir soğuk akımda ellerim başlıyor donmaya ,akabinde yanma ve ağrı devam ediyor. Bu rahatsızlığım uzun zamandır hiç bir şekilde geçmiyor, 3 kez nörolojiye gittim MR'lar çekildi. Bir sonuç yok. Romatolojiye ve iç hastalıklarına gittim. Birçok detaylı tahliller (B12, Fenitin, Hormon, TS4, v.b....) yapıldı hatta ağır metallere bile bakıldı ancak anormal bir durum gözükmüyor. Daha önce norolog tarafından Lyrica verildi onu kullandım, herhangi bir rahatlama olmadı. En son antidepresan ilaç olan cymbalta verildi, onu da 5-6 aydır kullanıyorum ancak gene bir değişiklik mevcut değil. Bir teşhiste yok. Ne olduğu da belli değil. Ağrılar içinde yaşanmıyor. Başa gelen çekilir deniliyor ama gel de bunu ağrılar içinde yaşayan insanlara anlatın. Devamlı internetten de araştırmaya çalışıyorum , nöral terapi ,ozon tedavisi veya radyofrekans uygulansa benim durumda biri için faydalı olur mu? Veya nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler

5 cevap
Cevaplar (5)
Prof. Dr. Kader Keskinbora
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

merhaba raynould sendromu ve sempatik katılımlı ağrı gibi görünüyor. ama değerlendirmek gerekir.

28 Kasım 2018 08:38
Üİ
Soru Sahibi

Peki hocam bu ağrı türlerine yapılacak birşey varmıdır? Sempatik ağrıya radyofrekans veya başka birşey yapılabilir mi? Bana Algoloji bölümüne git dediler. Fayda sağlayabilir mi?

28 Kasım 2018 08:56
Prof. Dr. Kader Keskinbora
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

çevrenizdeki algoloji bölümüne gidin faydası olur

28 Kasım 2018 09:50
Üİ
Soru Sahibi

Peki hocam size gelsem, benim bu durumumda da fayda görebilirmiyim? Şişli civarında oturuyorum.

29 Kasım 2018 11:27
Prof. Dr. Kader Keskinbora
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Üniversite deki Algoloji Kliniği tercih edin. Ben özel hastanedeyim

29 Kasım 2018 14:16
Üİ
Soru Sahibi

Özel Hastanede, Liv Hospitalde olduğunuzu biliyorum. Bu durumdan şunu mu anlıyoruz? ; Biz , size faydalı olamayız, tedavi edemeyiz, pahalı bir tedaviye ihtiyacınız var. Onun için Üniversite Algoloji Kliniğini tercih edin mi? Çok maliyetli olur mu demek acaba? Eğer öyleyse benim özel sigortam var, bir kısmını karşılar diye düşünüyorum. Yoksa gerçekten sizde tedavi olup, ağrılarımdan kurtulamam mı? Teşekkürler cevabınız hocam.

30 Kasım 2018 11:35
Prof. Dr. Kader Keskinbora
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Bir seri enjeksiyon yapmak gerekiyor. Özel hastane de maliyetli olur demek istedim. Gelin ayrıntıları konuşalım o zaman

30 Kasım 2018 12:52
Üİ
Soru Sahibi

Tamam hocam. Ben sizi ziyaret edicem. İnşallah çok maliyetli bir tedavi şekli değildir ve şifa bulurum. Saygılarımla

4 Aralık 2018 08:56
Prof. Dr. Kader Keskinbora
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Bekliyorum

4 Aralık 2018 10:00