mh
Soru Sahibi
1 Aralık 2015 03:29

egzamaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hlocam biraz uzun yazıcağım fakat hepsinin ayrı ayrı cevabı muhim 3.5 yıldır egzama problemim var hic gecmeyen sürekli tekrar eden her cildiyeye gittigimde dermovate verildi biraz geçirir bi gün sonra tekrar başladı egzama bu kreme 3.5 yıldır bağlıyım gittiim cildiyeci sürekli kullanımda hic bir sıkıntı olmaz dedi ama baska gerek bu site olsun gerek tanıdık dr sürekli kortizonlu krem kullanımı cok tehlikeli olur dedi bu doğrumu? büyüme eksikliği kıllanma kilo şişlik vs?? sonuc olarak bu illetten kurtulamadım ve nasıl kurtulucagımı bilmiliyorum elimde var bide ayak topugunda yüzüme gecermi diye inanın cok korkuyorum yüzümde cok kuru çünkü hep kırmızıdır. geçmesi icin bir yöntem mevcutmu lütfen 5-6 sorumu cevaplarsanız sevinirim :)

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Egzema tedavisi oldukça zor olan süreçtir. Sıklıkla kortizon içeren kremler kullanırız ancak ömür boyu bu kremlere bağlı kalacaksınız gibi bir durum kesinikle söz konusu değildir. Öncelikle egzemanızın mutlaka muayene edilmesi gerekir. Genellikle egzema çeşitleri yüz bölgesinde görülmez, bu sebeple bunun korkusunu yaşamayın derim. Ancak kesin tedavi seçeneği için mutlaka bir dermatoloğa başvurmanızı öneririm...

23 Aralık 2015 12:44