SC
Soru Sahibi
4 Ekim 2016 14:08

Doğum kontrol hapı

Merhabalar ben adetimin ilk günü yaz Doğum kontrol hapını kullanmaya başladım 4. Gün edeyim bitti 6. Gün nişanlım içime boşaldı düzenli kullanmaya devam edemiyorum koroyucu olur mu hamilelik testi yaptırmalımıyım

2 cevap
Cevaplar (2)

İlaca devam etmediğiniz için hapın koruyuculuğu riske girmiş durumda... Altıncı günde gebelik olasılığı düşük de olsa mümkündür... Adet gecikmesi olursa test yaptırmak uygun olur...

4 Ekim 2016 16:25
SC
Soru Sahibi

Kusura bakmayın sonradan farkettim yanlış yazmışım size ilaçları kullanmaya devam ediyorum düzenli bir şekilde bugün 10. Gün hapını içtim merak ettiğimiz şey koruyucu olur mu hemen koruma sağlar mı ek bir koruma yapmamız gerekir mi ? Koruma olması için en az bir kutuya birtirmemiz mi gerekir bilemedim ?

5 Ekim 2016 10:20

Adetin birinci günü kullanılmaya başlandığında ve düzenli olarak alındığında hemen korumaya başlar... İlave korunma gerekmez ancak genel kural olarak hiç bir yöntemin %100 koruyucu olmadığını belirtmek lazım...

5 Ekim 2016 11:11