BD
Soru Sahibi
5 Mayıs 2020 03:23

Diz kapağı

Hocamkolay gelsin. Ben yaklaşık 3 ay önce buz pateninde düştüm. Sağ diz kapağım o akşam çok ağrıdı ve şişti. Ertesi gün röntgen çektirdim ve doktor herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. Zamanla büyük oranda geçti ama şu sıralar merdiven çıkarken vs kıt kıt şeklinde sesler geliyor ve ağrı oluyor bazen. Glukozamin işe yarar mı sizce ve durumum nedir ? Teşekkürler....

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Diz kapağınızın altında yani diz kapağı ile uyluk kemiğinizin eklemini oluşturan kıkırdakta bir hastalanma meydana gelmiş olabilir. Fakat kilitlenme takılma hissi vs olmaması bu ihtimalden ziyade uzun sakatlık sonrası hareketsizliğe bağlı üst ön gurup uyluk adelenizdeki kas kuvvet dengesizliğine bağlı diz kapağı yerleşim bozukluğumdan kaynaklı gibi duruyor. Bu durumda yaklaşık iki ay süre ile üst adele ve özellikle iç gurubunu kuvvetlendirecek egzersizler ile şikayetleriniz geriler. Geçmiş olsun

11 Mayıs 2020 04:20