öm
Soru Sahibi
26 Aralık 2020 01:39

ayak bileği ağrı ve çırlama

merhaba 18yaşındayım sağ ayak bileğim bi kaç gündür devinim sırasında sesli şekilde çıtlıyordu bugün ayağımın altının ortasından bacağıma yayılan şekilde ağrımaya başladı ve üzerine yüklenince acı oluşuyor. çocukluğumda da ara sıra ayağımın altı ağrırdı babam şişe yuvarlatırdı corona nedeniyle doktora gidemiyorum bilgilendirebilirseniz çok sevinirim(başlık ne bilemediğim için burkulma seçtim herhangi bi burkulma yok)

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Bahsettiğiniz tedavi plantar fasiit tedavisinde kullanılır. (Topuk dikeni) Fakat bu rahatsızlıkta yukarıya yansıyan agri çok beklediğimiz bir durum değildir. Anlattığınız kadarı ile ayak ic kubbesini oluşturan tendonlarda bir patoloji olabilir. Tabiki bunu netlestirmek için detayli bir fizik muayene ve ihtiyaç durumunda görüntüleme gereklidir. Muayene sansi bulana kadar Size tavsiyem ayak ic kubbesini destekleyen tabanlık kullanımı ve kullanmanıza engel bir durum yoksa bir süre antienflamatuar ilac kullanmanız olabilir. Sağlıklı kalın

14 Mayıs 2021 11:58