VB
Soru Sahibi
15 Şubat 2018 08:54

Diz Ağrısı

Hüseyin Bey Merhaba, Annem 51 yaşında ve dizinde sıvı kaybı ile kireçlenme varmış. Mr da ayrıca medial menisküs posterior horn ve korpus bölümünde alt artiküler yüze ulaşan grade III horizonal yırtık , korpus bölümünde dışa doğru subluksasyon izlenmektedir diye bi ifade var. Ayrıca anterior kuruciat ligamanda intertisyel yırtık var yazıyor. Devlet hastanesinde doktorumuz ameliyatlık ama yaşı da erken ameliyat olmasın dedi. Ne yapacağımızı bilemedik. Bi dizlik kullanmamızı söyledi kullanıyoruz şu ama günde 3-4 defa sürekli dizinden dolayı şiddetli ağrısı oluyor. Burdan yazmaylada olmaz gerçi ama.. ne yapacağımızı bilemedik.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hüseyin Ekici
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, Genç ve diz kireçlenmesi olan hastalar en zor hasta grubumuz... Sizi Görmeden bir şey söylemem maalesef doğru olmaz... artroskopi ameliyatı kısmen faydalı olabilir.....

16 Şubat 2018 15:15