AF
Soru Sahibi
19 Ekim 2017 18:29

Diz ağrısı

Hocam iyi günler mr sonucumu yazıyorum yorumlar mısınız Eklem içi suprapatellar bursada sıvı miktarı hafif artmıştır Medikal meniskus arka boynuzda grade 1 dejenerasyon mevcuttur. Doktorlar farklı şeyler söylüyor birisi egzersiz verdi diyeri hiç bir şey yapma dedi 20 gün önce halı saha maçından sonra oldu şimdi ne yapayım ağrı hâlâ var ne zaman halı saha gidebilirim

1 cevap
Cevaplar (1)

suprapatellar bursada sıvı artışı miktarına göre patellar tendonun proprioseprif özelliklerini etkileyebileceğinden dolayı dizinizdeki şişlik azalana kadar temaslı sporlara ara vermeniz önerilir. grade 1 dejenerasyon spor yapmanıza engel teşkil etmez. izometrik egzersizler yapmanız dizinizdeki şişliğin azalmasına katkı sağlar. etkili soğuk uygulamaile dizinizdeki şişlik geçtikten sonra spora dönebilirsiniz

19 Şubat 2018 13:36