AM
Soru Sahibi
10 Nisan 2012 11:42

dıyabet

Soru: [Yaş: 53] - [Cinsiyet: erkek] Hocam saygılar, ŞEKER HASTASIYIM son sonuçları size danışmak istiyorum. 53 yaşında, trıg 126, t kolesterol 219, ldl 144, hdl 50, hbac1 5,6, wbc 4,08, tsh 0,98, t3 2,73, t4 0,91, hgb 12,5, hct 37, demir 67, demir bağlama 312, ferritin 4,5 bunda hata olabilir mi? Folik asit 2,52, B*** *** **, aso 33, rf 6,2, crp 0,006, bu sonuçları nasıl değerlendiriyorsunuz, kansızlık olabilir mi? Diğer tam kan sayım sonuçları normaldir, öneriniz için teşekkürler, kolesterol ilacını 3 aylık dönemde hiç almadı, eskiden alıyordu, sonuçlar yağ yönünden iyi idi, tekrar Lipotor 10'luk alayım mı? Soru Sahibi : Yaş 53 Bay. Boy 175cm Kilo 91 gr ( ), Bolu [15 - 02 - *** *** **:30:45] HOCAM KANSIZLIK ŞEKER VE TANSİYON DÜŞÜKLÜĞÜ YAPAR MI? OMEGA3 U DR QICK NIN KATKI MADDEESI JELATIN TITANYUM OKSIT GLISOL VAR EĞER HER HAFTA 100 GRAM TON BALIĞI YERSEM BU HAPLARIN YERİNİ TUTAR MI? SİZ HANGİ OMEGA3'Ü ÖNERİRSİNİZ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Bilgivar Kaya
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Muhammet bey Önce geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum Notunuzdaki bilgilerden diyabetinizin regüle olduğu anlaşılıyor. Kolesterolunuz ise yüksek. Diyabetiklerde LDL kolesterolun 100 mg/Dl nin altında olması arzulanıyor.Lipitor 10 1x1 almaya devam edebilirsiniz. Kilonuz fazla: Bu açıdan diyete ihtiyacınız var. Erkek cinsiyete göre kan değeriniz biraz düşük. Demir deposunu gösteren ferritin değeri düşük. Bu açıdan ileri değerlendirme uygun olur. Selam ve sevgilerimle Dr.Bilgivar Kaya

10 Nisan 2012 13:19