DF
Soru Sahibi
17 Nisan 2021 13:15

Dişte leke

Hocam kizim 21 aylik alt dislerinin uzerinde siyah lekeler olusmaya basladi. Ilk once 2 disinde vardı simdi diger 2 disine de sıçradı. Günlük fircaliyorum dislerini fakat bi etkisi olmadi. Ne yapmamız gerekir?Sadece 1 kere antibiyotik kullandik demir ilaci biberon v.s kullanmadik ama emzik kullaniyoruz. Neyden kaynaklanmis olabilir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dt. Cihan Hasçizmeci
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

merhabalar öncelikle geçmiş olsun, kromojenik bakteri kaynaklı diş renklenmesiyle çok sık karşılaşıyoruz tahminimce renklenmeler çürük değildir. dt.cihan@hotmail.com adresine fotoğraf çekip mail atabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabilirim, sağlıklı günler dilerim

17 Nisan 2021 21:59
DF
Soru Sahibi

Hocam mail adresinizi sistem otomatik olarak gizlemis malesef goremiyorum. Resimleri de buraya yukleyemedim. Hocam peki bu lekeler icin yapabilecegimiz bir sey var mi? Gunluk fircaliyorum ve temiz bir bezle silmeye çalışıyorum fakat diger dislerinde de nokta seklinde kararmalar basladi.

26 Nisan 2021 18:37
Uzm. Dt. Cihan Hasçizmeci
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

merhabalar google a ismimi yazdığınız zaman cep tel numarama sosyal medya hesaplarından vs ulaşabilirsiniz oraya fotoğraf gönderebilirseniz yardımcı olurum

26 Nisan 2021 19:19