da
Soru Sahibi
6 Şubat 2015 20:45

diş temizliği

hocam ıyı gunler diş temızlemede uygulanan diş yüzeylerini parlatma işlemi agızdakı tüm diş ve yüzeylerine uygulanabiliyor mu (azı dişlerinin yan ve çiğneme yüzeyleri vb.) yoksa sadece ön dişlere uygulanan bi işlem mı teşekkür eder iyi calısmalar dilerim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Dirim Bozok Demir
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba Alper bey Distasi temizliğinden sonra yapılan cila işlemi diseti cebi içindeki plağı uzaklaştırmak, ve temizlik sırasında Oluşan çizikleri düzeltmek icin uygulanır. Bu nedenle tüm dişlerin bütün yüzeylerinde yapılmalıdır. Bu arada yüzeydeki lekeleri de temizlediginden diş beyazlatma işlemi ile karıştırılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi dişlerin doğal renginin kimyasal bir ajan uygulanarak ağartmak demektir. Diş beyazlatma Güldugunuzde görünen dislere uygulanır. Iyi günler dilerim.

6 Şubat 2015 21:05