MA
Soru Sahibi
8 Mart 2021 21:32

Diş taşları dilde mantar gibi leke

Doktor hanım merhabalar yaş 26. Benim dişlerimde normal bir insanda oluşandan daha fazla diş taşı oluşuyor. Doktorum mutlaka 6 ayda bir temizlik önermesine rağmen ben 2020 yılını pas geçmek zorunda kaldım pandemi nedeniyle. Benim Yaklaşık 5 aydır dilimde internetteki coğrafik dil denilen görsellerle uyumlu beyaz kenarlıklı ortası kırmızı düz yama gibi lekeler oluşuyor. Oluştuğu zaman dilim normalden daha beyaz oluyor. Bu lekeler antibiyotik kullandığım bir dönemden bir ay gibi bir süre sonra çıkmaya başladı ve neredeyse ayda bir tekrar ediyor hala ve bir hafta içerisinde genişleyerek iyileşiyor. Eskisi gibi oluyor. Temizletemediğim diş taşlarım bu lekelere veya dilde mantar oluşumuna sebep olmuş olabilir mi? Diş randevum ayın 17sinde. Vitaminler, tam kan sayımı, şeker, tiroid hepsi normal seviyede. Sizce problem ne olabilir? Doktora gitmeden evvel endişelerimi giderebilmek adına cevaplarsanız gerçekten sevinirim. Teşekkür eder sağlıklar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba öncelikle geçmiş olsun şikayetlerinizi diş taşlarından da olabilir .dilinizdeki lezyonları diş hekimi görse daha iyi olur sizi daha iyi aydınlatır sağlıklı günler dilerim

13 Mart 2021 11:26