EY
Soru Sahibi
17 Şubat 2018 03:15

Diş Eksikliği

Hocam merhaba. Benim sağ alt arkada bir dişim eksik. İmplant düşünüyordum ancak kenardaki dişler dolgulu ve aşınmış olduğu için köprü tavsoye ettiler. Kararsız kaldım ne yapmalıyım? Bir de köprü altındaki dişler çürür mü?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Oğuz Altay
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Önceligimiz her zaman implant yapilmasindan yanadir. Ancak implant tedavisi basarisi icinde bir cok faktor vardir. Kisinin kemik yapisi yogunlugu beslenme ve alkol sigara aliskanliklari sosyoekonimik durumu gibi, bir cok kriter bizim tedavi plani yapmamizi saglar. Ornegin sigara kullanimi implant da risk sebebidir. Yada kemik yapisinin zayif olmasi. Kopru altindaki disler de ise zamanla dis eti cekilmesi olup kenarindan sizinti yapar ise curume riski olusur. Ancak her kaplama altindaki dis curur diye bir kural yoktur 25 sene sorunsuz kullanilan kaplama cok rastladigimiz bir durumdur. Saygilarimla.

17 Şubat 2018 09:29