AT
Soru Sahibi
3 Ağustos 2020 21:30

Dil gelisimi

Yeğenim 29 aylik ve sadece 10 kelime soyleyebiliyor. Söylediği kelimelerin sonunu getirmiyor. Mesela Teyze yerine teyz diyor. Asiri hareketli ve kitap okumak, konusmak gibi eylemleri yaptigimizda dikkatini vermiyor. Yasitlarina gore konusamadigi icin cok hırçın davraniyor. Ne yapmaliyiz ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Tuğba Hanım 29 ay dil gelisiminden beklediğimiz 20 ve 30 kelime söyleyebilmesi birkaç sözcüklerle kelime kurabilmesi 2 emirli komutu anlayıp yerine getirebilmesi beklenir. Ancak sadece dil gelisimi değil. Bebegin tüm gelişim dönemlerine bakılarak aileye ile görüşme yapılarak ve cocuk uzman tarafından gözlemlenerek cocuk hakkında daha sağlıklı değerlendirme ve yorum yapılabilibir. Sevgilerimle

5 Ağustos 2020 08:51