5 Eylül 2019 14:34

Darbe alan dişe kanal tedavisi şart mı

dün biriyle tartışırken bana kafa attı ve ön dişlerimden biri sızlıyor. Soğuk ve sıcak şeyler içince de sızlıyor. kendi kendine ağrımıyor. bu diş kanal tedavisi olmadan iyileşebilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Gozde Alemdar
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Merhaba Özgür Bey, ilgili dişi bir endodonti uzmanına göstermenizde yarar var. Dişin görünen (kuron) kısmında ya da kökte kırık/çatlak olabilir. Özellikle sıcakta ağrı yapması da sorun olabiliceğinin bir göstergesi olabilir. Çok geçmiş olsun, iyi günler dilerim.

9 Eylül 2019 14:16