GB
Soru Sahibi
11 Haziran 2008 16:31

Daha önce bir kalp spazmı geçirdim ve babam da orta yaşta kalp krizi geçire

Daha önce bir kalp spazmı geçirdim ve babam da orta yaşta kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği için kalıtsal olup olmadığını öğrenmek için tam teşekküllü bir kontrolden geçtim. Fakat herhangi bir fiziksel rahatsızlığım olmadığını öğrendim. Bana rahatsızlığımın psikolojik olabileceği söylendi ve nitekim zaman zaman kalbim beni yarı yolda bırakıyor. Psikoljik rahatsızlıkların fizyolojik etkileri olabilir mi? İlginiz için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

eger kalitsal mutasyon(lipoprotein a,homosistein bakildigindan emin olun cunku bunlar kalp krizi icin bagimsiz risk faktorleridir),seker hastaliginiz,kolesterol da yoksa muhtemelen psikolojiktir.bunun icin bi psikiyatriste gitmenizi oneririm.ruh halimiz sagligimizdan tutunda gundelik hayatimiza kadar her seyi etkiliyor tabi ki.zaten bi cok psikolojik hastaliklarin belirtileri diger hastaliklarla karisabiliyor.bu arada tam tesekkullu kontrolden gectim demissiniz kansizliginiz var mi?tiroid fonksiyon testleri yapildi mi?cunku bu hastaliklar carpintiyla kendini gosterir.gecmis olsun saygilar

13 Haziran 2008 09:35