ss
Soru Sahibi
19 Eylül 2016 11:28

Colon cea adenocarsinom

Orta derece diffaransiyel adenocorsinom Hocam mrb,karfesim 38 yasinda bir hafta icinde olusaan asiri kabizlik sikayetiyle acil ameliyata aliniyor,şuana kadar hic bir sikayeti yoktu,ameliyatta tumor cikartiliyor 1 agustosda opere oldu,post of 9 .gün çekilen cerrah istemisti bt ler temiz patolijide orta derece adenocarsinom,15 lenf nodu temiz ,ikisinde tumor var sigmoid colon ,daha sonra ben 22 günunde onkologa götudum hemen cerrahimiz 10 gun bekleyin dedi ama ben hemen goturdum,orda parasentez örneklemesi istefiler ama ultrasonda sivi görunmedi dr hemen port taktirip 12 kür folfox 6 ya basladi onkolog pet çektirmedi ,4 .kürden sonra dedi t3 n1 ,hocam uzak organ met olsa patolijide cikarmi,iki lenf nodu met ameliyattan önce varmiymus,ameliat oldugu tarihle kt ye baslama aradinda 22 günde baska organa met olurmu ,kt ye baslanmadan pet çekilmemesi dogrumu yapilan tedavi dogrumu durumu nasil ,kurtulma sansi yüksekmi Allahin izniyle.hocam met yapan lenf nodlari alinmişmi,patolojide baska bir tane organa met yapsa evre 4 mü yazarmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Sema Hanım, Geçmiş olsun. Tedavinizi yürüten ve hastanızı muayene eden doktorunuzun görüşleri ve tavsiyelerine uymanızı öneririm. Mevzuatlar maalesef hastayı muayene etmeden tetkiklerini değerlendirmeden tıbbi değerlendirme yapmamızı engelliyor. Merak ettiğiniz soruların yanıtını doktorunuz ile konuşarak alabilirsiniz. Arzu ederseniz tıbbi değerlendirme, beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri açısından ikinci görüş için tarafıma başvurabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

21 Eylül 2016 09:12