AG
Soru Sahibi
30 Ocak 2020 18:08

Çocukta hırçınlık

Merhaba gamze hanım. 2 yaşındaki yeğenim sürekli insanlara çok sert biçimde vuruyor ve bu onu mutlu ediyor. Eline ne geçerse karşısındaki kim olursa olsun fırlatıyor. Daha yeni bi kardeşi oldu. Korkudan bebeği yalnız bırakmıyoruz, bebeğe vurmak için resmen etrafı kolluyor. Sürekli insanlara vuruyor ve vurduktan sonra gülüyor yada hiç bişey olmamış gibi davranıyor. Bunun kötü bişey olduğunu konuşarak anlatmaya çalışıyoruz ama nafile. Annesi artık resmen depresyona girdi. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Yakın çevresi olarak yoğun rahatsızlığınızı dile getirmişsiniz. Acaba “çocuk bu durumda bunun ile İLGİ topladığını düşünüyor. Olumsuz davranışları sergilediğinde hiç bir tepki vermemelisiniz. Olumlu davranışlarında olumlu dönüt vermelisiniz.

25 Eylül 2020 20:58