kg
Soru Sahibi
10 Mart 2018 16:23

Çocuk ve arkadaşlık

5 yaşındaki kızım anaokulundaki arkadaşına özeniyor. Aslında kendi duygu ve düşüncelerini ifade eden bir çocuk. Okulda hiç zorlanmadan arkadaşlar ediniyor herkesle konuşuyor ama o bir tane arkadaşı başka. Kcuklugunden beri ilgimizi sevgimizi ona hissettirdik. Çekingen bir çocuk da değil konuşkan. Neden kendi duygu ve düşüncelerini değilde arkadasinin etkisinde kalıyor acaba, ne yapmamız gerekiyor.tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Çocuklar Davranışlarını Çevresinden Gördükleri Etkileyici Olabiliyor Bununla Birlikte en Büyük Davranış kazanımlarını Anne ve Babasından Öğrenirler. Kreşe Başlamasıyla birlikte çocukların hayatlarına yeni insanlar ve arkadaşlıkları olacaktır. Yenilikler çocuklara çekici gelebilmektedir. Çocukların kazandıkları olumlu davranışları olumlu ise pekiştirmek olumsuz ise duyarsızlaştırma yön değiştirme ile olmalıdır.

30 Mart 2018 22:19