am
Soru Sahibi
28 Kasım 2015 21:58

cildin solgun gorunmesi

iyi günler hocam size bi sorum olacakti ben evdeyken cildim canli guzel gozukmesi ve disariya ciktiktan sonra aksam eve gelince cildim solgun gorunuyor cansiz saclarim cansiz gozukmesi bu neden kaynaklaniyor olabilir yardimci olursaniz

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba, Gün sonunda cildimizin maruz kaldığı toz, hava kirliliği..vs gibi faktörler, ayrıca gün içindeki stres ve cildimizin gün sonuna doğru yağlanması sonucu cildimiz daha solgun gözükür. Bu normal bir durum. Yapmanız gereken gün sonunda cildinizi çok iyi bir şekilde temizleyip, uygun nemlendiricileri kullanmaktır. Saygılar...

8 Aralık 2015 14:09
am
Soru Sahibi

Bu durum hep devammi edecektir yoksa gün sonunda yaptigim cild temizleme yoluyla geçecekmidir

8 Aralık 2015 16:22

Merhaba, Yaptığınız temizlik sayesinde cildiniz çok daha sağlıklı gözükecektir. Ancak bu solgunluğun sebebi cildinizin en üst tabakasının gereğinden fazla birikim yapmış olmasıysa, kimyasal peeling ya da diğer yöntemlerle tedaviye ihtiyacınız olabilir. Bir dermatoloji uzmanına başvurmanızı öneririm... Saygılar...

23 Aralık 2015 12:57