ÖY
Soru Sahibi
12 Kasım 2020 23:10

Cevap bekliyorum inşallah

Ana pozitif ne demek Yuzumde hafif kabarcik cikior sonra kayip oluyr bu kac gundur yanlarım agriyor kalbim bu hastalikla alakası var mı (özellikle alvers attigimda o kabarcklr olsyr) test coktndr vermisim durumlrdn dolayi gitmedim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metin Işık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

ana pozitifliği bazen hiçbir anlamı olmayan bazen ise bağ doku hastalıları ve bağışıklık bozukluklarını gösteren bir testtir. tek başına asla değerlendirilmez yüzde kızarıklık ile beraber lupus hastalığını düşündürür ama bir sürü ek test yapmadan var veya yok demeyiz.

13 Kasım 2020 08:36