YG
Soru Sahibi
21 Ekim 2018 00:24

Çene kütlemesi

Merhabalar hocam benim cenemde nezamandir kutleme sesi geliyor.ozelliklede sabahları kalktığımda kahvaltı yapamıyorum ekmeği cigneyemiyorum.surekli kutluyor .nadiren bazende ağrı oluyor eklem yerinde ,arada kasılıyor ama çok sıklıkla olmuyor .genelde yemek yediğimde falan beni rahatsız ediyor bu kutleme sesi, özele dişçiye gittim gece yatarken dişlik kullanmami söyledi gece dişlerini sıkıyor olabilirsin dedi. Ağızda açıp kapatırken biraz çene de kayna oldugunuda söyledi .sizce asıl problem ne olabilir .

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Barış Ünlü
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

selamlar, çene ekleminizde disk kayması olabilir. asıl problemi tespit etmek için çene eklem muayenenizi yapmak gerekir. dişlerinizin kapanışında erken temaslar olabileceği gibi, iskeletsel olarak ideal olmayan bir kapanışa sahip olabilirsiniz. saygılarımla

22 Ekim 2018 16:59