KU
Soru Sahibi
26 Mayıs 2018 14:11

Çene eklemi agrisi

Hocam iyi günler 1 yıl önce tuhaf baş boyun ve kulak ağrısıyla alt 20lik dişimi çektirdim ve ağrıların devam etti çekim yeri agriyo alvoloit dendi aylarca ağrı geçmeyi ve capada çene eklemi bozukluğu dendi ve plak yapıldı gece gündüz takılacak 1aydir takıyorum ama agrilarim küt şekilde duruyor ve geziyor boyun kulak göz altı kemikleri hatta dış çekim yerleri boşlukları bile agriyo başka bir doktor tarafından eklem içi sıvı enjekte duydum faydalı olur mu iyilestirirmi riskli biseymi bilgi alabilirmiyim sizden

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Barış Ünlü
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

selamlar, eklem içinin sıvı ile yıkanması her vakada yararli olmayabilir. mr çektirip, çene eklem diskinizin nerde olduğuna baktırdınız mı? eğer eklem diskiniz kaymış ise, doğru eklem pozisyonunda bir eklem splinti yaptırmanız ve yanında da çene eklemi için uygun bir ilaç verilmesini isteyebilirsiniz.

26 Mayıs 2018 17:54
KU
Soru Sahibi

Slm hocam dişlerinin alt çene BT çektirdim onda görülür mü dediğiniz disk ayrıca capada üst ceneme sert split yaptırdım 1aydir kullanıyorum filmi size göndersem bakabilirsiniz birde nevraljiden korkuyorum çene eklemi agrisimi teshisimin ne olduğunu bilinmesini istiyorum

2 Haziran 2018 11:48
Dr. Dt. Barış Ünlü
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

selamlar BT ile diskiniz görünmez. MRI ile disk pozisyonunuz görünür. *** *** ** den randevu alarak mri görüntülerinize bakabiliriz.

2 Haziran 2018 17:00