cf
Soru Sahibi
12 Kasım 2015 17:22

ÇENE ALTINDA BEZE

HOCAM MERHABA.YAŞIM 25 BUNDAN 12 YIL ÖNCE ÇENE ALTIMDA BEZE ÇIKTI.OZAMANLAR ANTİBİYOTİK HAPLAR VERDİ DİŞLERİNLE ALAKALI DEMİŞTİ. ARADAN GEÇEN YILLARDA DOKTORA GİTMEMİŞTİK. HALEN BEZELER VAR BİRİ UFAK BİRİ KÜÇÜK EL İLLE BELLİ OLMAKTA.BAZEN HAFİF AĞRILI Bİ ŞEKİLDE DURUYOR. HOCAM SİZNE NEDEN OLABİLİR NE YAPMAM GEREKİR

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Sema Altunsoy
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba. Çene altında küçük bezelerin olması, genellikle çene yüz bölgesinde kronik bir enfeksiyonun var olduğuna işarettir. Bu dişlerinizden kaynaklı olabileceği gibi yüzünüzdeki başka bir bölgeden de kaynaklı olabilir. Örneğin kronik sinüzit de bezelere neden olur. Enfeksiyon dönem dönem akutlaşabilir. Bu durumda bezelerde ağrılı olur. Size tavsiyem bir diş hekimine gidip ağız içi ve radyografik muayenenizi yaptırmanız, diş kaynaklı değil ise bir KBB uzmanına başvurmanız olacaktır. Geçmiş olsun diliyorum.

12 Kasım 2015 23:30