Ya
Soru Sahibi
19 Temmuz 2022 12:26

burun tıkanıklığı

merhaba hocam benim burundan baya şikayetim var nefes alma zorluk baya akıntı falan tomografide de çıktı doktor bişey olmaz diyor sizce ne tedavisi uygulanmalı sorun nedir PARANAZAL SİNÜS YÜKSEK REZOLÜSYONLU BT İNCELEMESİ IV opak madde verilmeden elde edilen tetkikin incelenmesinde; Bilateral frontal sinüs ve resesleri açıktır. Her iki ön ve arka etmoidal sellülerde yer yer parsial aerasyon kaybına yol açan yumuşak doku dansiteleri kaydedilmiştir. Bilateral maksiller sinüste sağda belirgin olmak üzere periferik mukozal kalınlaşmalar ve polipoid konfigürasyonlu yumuşak doku dansiteleri izlenmiştir. Sağ ostiomeatal ünit belirgin daralmıştır. Sol ostiomeatal ünit açıktır. Sfenoid sinüs kompartmanlarının havalanması normaldir. Sol anterior klinoid proçeste havalanma artışı dikkati çekmiştir. Nazal septumda açıklığı sola bakan hafif deviasyon kaydedilmiştir. Sol orta konka lameller tip aeredir. Alt konka yapıları normal görünümdedir. Nazal hava pasajı açıktır. Bulgular rapor içerisinde belirtilmiştir. kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Adem bey merhaba Burun tıkanıklığı şikayetiniz varsa, endoskopik KBB muayenesi sonrasında BT ile size bilgi verilmelidir. Geçmiş olsun.

19 Temmuz 2022 15:40