8 Temmuz 2022 00:57

burun tıkanıklığı

hocam merhaba. burnum sürekli tıkanıyor özellikle kış aylarında gece uyurken. genel olarak bi burnum hep tıkalı. geceleri 2-3 kez uyanan biriyim ve burnum tıkandığı icin saatlerce uyuyamadığımı biliyorum bu durum beni cok rahatsız ediyor. burun ameliyatı olmak şart mıdır cünkü hic olmak istemiyorum ama sürekli burnum tıkanıyor ve uyku kalitemi çok düşürüyor. mesela su an gece yazıyorum bunu cünkü tıkanıklıktan uyuyamıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Şeyma hanım merhaba, Nefes almak özellikle sağlıklı nefes almak burundan yapılarak olur. Ağızdan aldığınız hava ne yazıkki sağlıksız bir hava oluyor. Burun muayenesi sonrası burun tıkanıklığı sebebi medikal tedavi ile ya da cerrahi ile düzeltilebilir. Bu durum cerrahi ile düzelecekse yapılacak başka şey yok. Gerekiyorsa burun ameliyatından korkmayın. Araştırın doktorunuza güvenin. Burun ameliyatları korkutacak ameliyatlar değildir. Geçmiş olsun.

8 Temmuz 2022 09:07