19 Ağustos 2021 18:13

Boyunda geçmeyen beze

Merhabalar hocam benim oğlum 27 aylık yaklaşık 10 aydır sağ boynunda kulak hizasında enseye yakın yerde mercimek kadar ele gelen dışarıdan da kafasını çevirdiğinde belli olan bir beze var ben elledigim zaman beze yumuşak ve elimin altindan kayboluyor boyutu mercimek kadar ben oğlumu iki kere çocuk doktoruna götürdüm ve iki kere ultrasona girdi ultrason sonucu Bileteral submandilar sağda 12x6 mm solda 13x7 mm boyutta fuziform şekilli Hulusi seçilen reaktif lenf bezleri izlenmiştir diye çıktı fakat hiç bir şekilde geçmiyor hep aynı şekilde 10 aydır var ne yapmamız gerekiyor şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şenol Öztürk
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Selamlar tekrarlayan şekilde boyunda ve kulak etrafında bezelerin olması yakında inflamasyon un olduğunu gösterir..diş problemi varsa, saçları ile ilgili problem varsa veya viral enfeksiyonlar sonrası biraz uzun süre kalabilir..adenoidleri yani geniz etini kontrol ettirmekte fayda var.. iyi günler dilerim

6 Eylül 2021 09:16