AH
Soru Sahibi
14 Ocak 2014 16:52

Bıçak Deliği

Hocam kolay gelsin. Evde ufak bir kaza sonucu ucu sivri bir bıçak kaba etime saplandı. uzunluğu 0,7 mm genişliği ise yaklaşık 0,3 mm civarında. bende evde bir pansuman yaptım. daha sonra fucidin ve medacassol kremleri karıştırıp yaranın üzerine uyguladım. acile veya herhangi bir sağlık kuruluşuna başvuramadım. bu şekilde günde 2-3 kere pansuman yapıp yaranın üzerini gazlı bezle sarmam doğru bir uygulama mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Aydın Yardımcı
Aile Hekimliği

yara yeri tam iyileşemez ise daha sonradan o bölgede lokal abse oluşacaktır, yaptığınız pansuman işe yarayabilir ama konusunda uzman bir hekimin görmesini tavsiye ederim, ayrıca tetanoz rapel doz uygulatmalısınız, aile hekiminize müracat etmelisiniz. geçmiş olsun

28 Ocak 2014 23:28